פרסם וקדם את העסק שלך
יקב רמת נגב
0772305908
חייג לעסק
+ עסק נבחר
יקב רמת נגב ד.נ חלוצה, מושב ניצני סיני 8551300 שנת יסוד: 1983

נירה ואלון צדוק הם ממפוני סיני. הם התיישבו בקסיימה שבסיני במטרה להקים ישוב חדש בעין קודיראת (קדש ברנע המקראית). בשנת 1981 לאחר הפינוי הקימו בפתחת ניצנה את הישוב  הראשון קדש ברנע (ניצני סיני ). במשך שנים חיפשו מה לגדל באדמות המדבר וגידלו  עגבניות , מלונים, בצל, תפו"א  ועוד גידולים שונים.

ביום ההולדת ה-40 אלון יצא בעידודה של נירה,  לקורס ייננות  ונדלק. משם המשיך  ללמוד בבית ספר בשורק ,נטע כרם והתחיל ליצור יין משלו.

הם הראשונים  שנטעו כרמי יין בנגב . הנטיעה הראשונה הייתה בשנת 1997 והיין הראשון ביקב המתפתח נוצר בשנת 2000. כיום, לאחר שנים של ניסיון ולימוד עצמי של גידול ענבים וייצור יין הם פועלים כיקב המייצר את יינותיו רק מענבים הגדלים ברמת הנגב ובהר הנגב.

ביקב דבקים בעשייה האקולוגית. הענבים גדלים ללא  צורך בריסוס של חומרי הדברה וזאת בזכות המיקום המרוחק של הכרמים המבודדים מהמזיקים שפוגעים בגפנים. הגפן מושקית במים מותפלים ואת הגזם והגפת מחזירים לאדמה, מה ששומר על הסביבה ומעשיר את האדמה באופן טבעי. כמובן שלטרואר המדברי ישנה השפעה על טעם וניחוח היין . הפרשי הטמפרטורות בין היום ללילה במדבר, גידול הגפנים באדמות חול ולס והשקיה מבוקרת  מעודדים את הגפנים רק לטוב ונותנים ליינות את האופי המיוחד רק להם.

היקב הקטן שהחל כתחביב ונקרא: "יקב קדש ברנע" הסב את שמו ל"יקב רמת נגב" ומייצר כ-120 אלף בקבוקים בשנה.  כל בני המשפחה עובדים בו. הבן יוגב שלמד ייננות בפירנצה שבאיטליה הוא היינן והבן גלעד הוא מנהל השיווק.

ביקב מייצרים יינות מזני ענבים אדומים ולבנים: קברנה סוביניון, מרלו, פטיט ורדו, קברנה פרנק, שרדונה, סוביון בלאן, מלבק ועוד.  יינות היקב כשרים למהדרין.

חייג לעסק
+ עסק נבחר
חייג לעסק
+ עסק נבחר
לתוצאות נוספות

עסקים מומלצים בתחום גידול ענבים

על ידי dun&bradstreet

חייג לעסק
+ עסק נבחר

שנת יסוד: