רפאל מערכות לחימה מתקדמות בע"מ

נוסד בשנת 1995

שם לועזי

RAFAEL ADVANCED DEFENSE SYSTEMS LTD.

דואר אלקטרוני
intl-mkt@rafael.co.il
אתר החברה
www.rafael.co.il
טלפון
04-8794444
פקס
04-8794657
כתובת
דרך עכו, חיפה 3102102
רפאל מערכות לחימה מתקדמות בע"מ
אודות

רפאל נוסדה ב-1948 כמעבדת המחקר והפיתוח הביטחונית-לאומית של מדינת ישראל במשרד הביטחון.

ב-2002 הפכה רפאל לחברה ממשלתית וכיום היא מהווה נדבך משמעותי בביטחון מדינת ישראל; כחברה גלובאלית חדשנית, צומחת ורווחית, המפתחת ומייצרת מערכות לחימה בחזית הצורך המבצעי ובקדמת הטכנולוגיה. החברה מציעה ללקוחות ולמשתמשים מגוון רחב ביותר של מערכות ופתרונות חדשניים בחזית הטכנולוגיה העולמית, שבחלקן הגדול כבר עברו טבילת אש מבצעית. מערכות אלו מבוססות על שליטה במגוון רחב של טכנולוגיות ועל היכרות מעמיקה עם הצרכים המבצעיים של הלקוחות ושל המשתמשים.

קשת המערכות והיכולות היא רבה ומגוונת - החל במערכות תת-ימיות, דרך מערכות ואמצעים ימיים, יבשתיים ואוויריים וכלה במערכות בחלל. המפתח העיקרי להצלחת החברה ולמימוש היעדים והאתגרים הרבים הוא המשאב האנושי שלה.

החברה זכתה עד היום ל-49 פרסי ביטחון ישראל, כמו גם לפרסים רבים בשווקים הבינלאומיים.


נתונים כלכליים

את שנת 2015 סיימה רפאל עם רווח נקי של 459 מיליון ש"ח, ועם הזמנות בהיקף של כ-7.7 מיליארד ש"ח. צבר ההזמנות עומד על כ-19.4 מיליארד ש"ח והמכירות על כ-7.0 מיליארד ש"ח.


מבנה ארגוני

החברה פועלת במבנה של שש חטיבות לפי החלוקה הבאה:

חטיבת מערכות לעליונות אווירית - חטיבה זו מתכננת, מפתחת ומייצרת מערכות הגנה אוויריות וטילי אוויר-אוויר מהמתקדמים מסוגם בעולם. חטיבה זו מהווה מרכיב משמעותי בתפיסת ההגנה הרב-שכבתית של ישראל, עם מערכת ההגנה המבצעית "כיפת ברזל" להגנה מפני טילים ורקטות קצרי טווח ועם פיתוח מערכת "שרביט קסמים" להגנה מפני טילים לטווח הבינוני, מערכת המפותחת יחד עם חברת ריית'און האמריקנית. בנוסף מציעה החטיבה את טילי האוויר-אוויר המתקדמים בעולם מסוג "פיתון-5" ו"דרבי" ואת "ספיידר" - מערכת ההגנה האווירית המבוססת על טילי האוויר-אוויר של רפאל.

חטיבת יבשה - חטיבה זו מתכננת, מפתחת ומייצרת מערכות יבשה ומציע פתרונות שלמים ואינטגרטיביים בתחומי התקיפה המדויקת, התמרון והלוחמה ברשת, מיגון ושרידות, הגנת גבולות ומתקנים ביבשה ובים ללקוחות בישראל ובעולם כולו. מערכות החטיבה כוללות בין היתר את ה"ספייק" - מערכת טילים אלקטרו-אופטיים רב-תכליתיים, הניתנים לשיגור מהאוויר, מהים ומהיבשה, הנמצאים בשימוש מבצעי בצה"ל ובמדינות נוספות.

מערכת "מעיל רוח" - מערכת ההגנה האקטיבית המבצעית והיחידה מסוגה לרכבים קרביים משוריינים, המותקנת על טנקי המרכבה סימן-4 של צה"ל.

"פרוטקטור" - כלי-שיט בלתי-מאויש מבצעי, הראשון מסוגו בעולם.

עמדות נשק נשלטות ימיות ויבשתיות, מערכות לוחמה אלקטרוניות ואקוסטיות מתקדמות, מיגון פסיבי וריקאטיבי לרק"ם, פריצה בשלט רחוק ומגוון רחב של אמצעים ומערכות פריצה מתקדמות, מערכות משוגרי כתף לירי מחללים סגורים ומערכות נוספות הנותנות מענה בתחומי היבשה, כמו גם בהגנה על תשתיות ומתקנים אזרחיים.

חטיבת מערכות אוויר ומודיעין - חטיבה זו מפתחת ומייצרת מגוון רחב של מערכות אוויר ומודיעין לתקיפה ולסגירת מעגלי אש, בהן מערכות אלקטרואופטיות, תקשורת ומידע, ומתן מענה מתקדם בנושא הסייבר. בין המערכות המובילות בחטיבה: "ספייס" - מערכת הנחייה מתקדמת המעניקה לפצצה רגילה יכולות מתקדמות שהופכות אותה לנשק "מנגד" מדויק, בעל יכולת זיהוי ועדכון המטרה. מערכות אלקטרואופטיות כגון "לייטנינג" - מערכת למטוסי קרב המשמשת לניווט לתצפית, לתקיפה ולסימון מטרות, המתקדמת והנפוצה מסוגה בעולם, "רקהלייט" - מערכת לצילום אווירי בזמן אמת, "אנקור" - טילי מטרה המאפשרים דימוי מסלולי חדירה ותמרון של טיל בליסטי תוקף ו"ספוטלייט" - מערכת לאיתור מקורות ירי. בנוסף מפתחת החטיבה מערכות תקשורת מתקדמות הכוללות מערכות אוויריות ותקשורת מבוססת תוכנה לכוחות יבשה, כמו גם מערכות תקשוב אוויריות, מערכת "אימילייט" לעיבוד ולהפצת מודיעין ועוד.

חטיבת מנור וטכנולוגיות - חטיבה זו מפתחת מנועי טילים, מערכות הנעה בחלל, ראשי נפץ ופירוטכניקה ואמצעי הטעייה ימיים חד-פעמיים. מוצרי המפתח של חטיבה זו כוללים את כל מערכות ההנעה למערכות רפאל ולמערכות נוספות בארץ ובחו"ל, לחלל ולשלב השני של טיל ה"חץ".

חטיבת מחקר, פיתוח והנדסה - חטיבה זו מאגדת בתוכה את פעילות המחקר והפיתוח המתבצעת ברפאל עם יכולות מתקדמות בתחומי עיבוד תמונה, מכניקה ואלקטרוניקה, תוכנה, הנדסה אווירונאוטית, מיקרואלקטרוניקה ועוד. חטיבה זו מביאה לידי ביטוי את יכולות הליבה של הארגון בתחום המחקר והפיתוח ומאפשרת להוציא מהחזון לפועל מערכות ויכולות מתקדמות ביותר.

חטיבת חימוש ותשתיות לאומיות - חטיבה זו מהווה מוקד למערכות ותשתיות לאומיות ובין היתר כוללת גם את מערך הניסויים הלאומי, המרכז למחקרים צבאיים והמרכז לסימולציות ל"א.

RAFAEL DEVELOPMENT CORPORATION - RDC - רפאל מיישמת את הטכנולוגיות המתקדמות שלה גם כדי לפתח יישומים אזרחיים ומסחריים באמצעות חברת RDC, מיזם משותף עם אלרון תעשיות אלקטרוניקה. RDC השקיעה בכמה חברות הזנק (סטארט-אפ) לרבות Given Imaging, שנסחרת בנסדא"ק, שפיתחה קפסולת הדמיית וידיאו חד-פעמית ייחודית וחברת מדינגו שפיתחה משאבת אינסולין מזערית בצורת מדבקה קלה.

 

פעילות למען הקהילה

למעלה מ-1,800 מעובדי רפאל מקיימים פעילות התנדבותית ענפה למען הקהילה בסמיכות לאזורי הפעילות של החברה עם מעורבות בלמעלה מ-50 פרויקטים ומיזמים שונים המעודדים חינוך טכנולוגי-מדעי, קידום אוכלוסיות הזקוקות לחיזוק ועוד. המעורבות והתרומה החברתית של העובדים כוללת, בין היתר, טיפוח ותגבור תלמידים ללימודי מדעים ברמה גבוהה, חניכת נערים ונערות מתבגרים, המצאה ופיתוח של אמצעי עזר לאנשים עם מוגבלויות ועוד.

תחומי פעילות

 • חשמל ואלקטרוניקה
 • מהנדסים
 • ציוד חשמלי ואלקטרוני
 • ציוד כלי תחבורה
 • תחמושת
 • כלי רכב
 • כלי טיס
 • מטוסים
 • רכיבים אלקטרוניים
 • אלקטרומכניקה
 • הייטק
 • זיווד אלקטרוני
 • טכנולוגיות שונות
 • אבזרים לניתוח, מדידה ובקרה
 • מערכות ללוחמה אלקטרונית
 • אופטיקה
 • אלקטרואופטיקה
 • מערכות הגנה
 • ציוד תקשורת

התמחות

 • ייצור מערכות אלקטרוניות לשימוש צבאי
 • ייצור טילים מונחים
 • ייצור כלי טיס
 • ייצור רכיבים אלקטרוניים
 • פתרונות טכנולוגיים לבטחון המולדת
 • ייצור לוחמה אלקטרונית
 • מערכות אלקטרו-אופטיות
 • ייצור מערכות וציוד הגנה
 • ייצור ציוד תקשורת

מנהלים ברפאל מערכות לחימה מתקדמות בע"מ

יואב הר אבן

יואב הר אבן

מנכ"ל
דוד ואיש

דוד ואיש

סמנכ"ל כספים
תמונת מנהל חברה

עמית צימר

סמנכ"ל בכיר למינהל ,רגולציה ותקשורת
תמונת מנהל חברה

גיורא כץ

סמנכ"ל שיווק
תמונת מנהל חברה

יגאל סרברו

סמנכ"ל משאבי אנוש וארגון
תמונת מנהל חברה

רוני פוטסמן, ד''ר

סמנכ"ל מחקר ופיתוח

נתונים עסקיים ע"פ

ח.פ./ע.מ 520042185

ותק

אופי פעילות יצור,מחקר,הייטק,יבוא,פיתוח,יצוא

חברות בנות

  אר-ג'ט הנדסה בע"מ
  מנועים וגנרטורים
  הרצליה
  אמפרסט מערכות (2003) בע"מ
  פיתוח תוכנה
  פתח תקווה
  די.אס.איי.טי פתרונות בע"מ
  ציוד ניווט
  גבעת שמואל
  סיאלו פתרונות אינרציאליים בע"מ
  ציוד תקשורת
  ירושלים

חברות קשורות

  סי טו איי-סק בע"מ
  מערכות אזעקה ואבטחה
  ירושלים
  שילת אופטרוניקה בע"מ
  אלקטרואופטיקה
  רחובות
  גל-אל (ממיק)
  רכיבים אלקטרוניים
  אשדוד
  גרין סיטי - מחזור עירוני בע"מ
  אנרגיה סולארית
  עין המפרץ
  ד.י.ר טכנולוגיות ( גילוי אי.אר) בע"מ
  בתי תוכנה
  חיפה
  אר-ג'ט הנדסה בע"מ
  מנועים וגנרטורים
  הרצליה
  אמפרסט מערכות (2003) בע"מ
  פיתוח תוכנה
  פתח תקווה
  אמרל בע"מ
  ייעוץ ופיתוח ארגוני
  תל אביב יפו
  אופגל תעשיות אופטרוניות בע"מ
  אלקטרואופטיקה
  כרמיאל
  התקני מצב מוצק-שותפות אלביט מערכות-רפא"ל
  מוליכים למחצה
  משגב
  קונטרופ טכנולוגיות מדוייקות בע"מ
  אלקטרואופטיקה
  הוד השרון
  שפיר מערכות ייצור בע"מ
  מכונות וציוד לתעשייה
  צור יגאל
  סיאלו פתרונות אינרציאליים בע"מ
  ציוד תקשורת
  ירושלים
  אר די סי רפא"ל חברה לפיתוח בע"מ
  שירותי ניהול
  תל אביב יפו
  אקיוביט בע"מ
  רכיבים אלקטרוניים
  ירושלים
  רפאלביט גלובל לינק

  תל אביב יפו
  הון הטבע בע"מ

  אילות

צור קשר עם בית העסק

אירעה שגיאה