הר-אבן דיינה, עו"ד

נוסד בשנת 1977

שם לועזי

HAR-EVEN DAYANA

דואר אלקטרוני
hareven@netvision.net.il
אתר החברה
www.hareven-law.co.il
טלפון
03-6320220
פקס
03-5366744
כתובת
א"ד גורדון 4, יהוד 5630702
שעות פעילות
ימים א - ה 08:00-19:00
שפת שירות
עברית, אנגלית
איזורי שירות
ירושלים והסביבה, מרכז
הר-אבן דיינה, עו"ד
אודות

דיינה הר-אבן היא מבכירות עורכי הדין בישראל בתחום דיני המשפחה, הירושה והמעמד האישי. 40 שנות עיסוק במקצוע עריכת הדין וניהול פרקטיקה משפטית ענפה העניקו לדיינה הר-אבן שליטה וידע משפטי עשיר ומגוון בכל תחומי המשפחה, הירושה והמעמד האישי.

ניסיונה המקצועי של דיינה הר-אבן, שכולל ייצוג מאות לקוחות בתיקים מגוונים, מעניק לה ראיה אסטרטגית וכישורים משפטיים טקטיים יוצאי דופן, אשר מאפשרים לה להוביל מהלכים מבריקים עבור הלקוח, בהתאם לכל תיק ולנסיבותיו. בזכות בקיאות רחבה בדינים ובפסיקתם של השופטים השונים, יצירתיות וגמישות מחשבתית, שמה של דיינה הר-אבן הולך לפניה בטריבונלים משפטיים ובבתי המשפט על ערכותיהם השונים.

דיינה הר-אבן לבית לוין, זכתה בשמה המקורי כיוון שנולדה בעת שמונה אביה המנוח השופט בדימוס ישראל לוין ז"ל, במינוי זמני, לבית המשפט העליון. מקצוע עריכת הדין הוטבע בה על כן מלידה. היא מצאצאי הראש"ז, מניניו הרבים של יואל משה סלומון, ובת למשפחה מורחבת אשר הצמיחה משפטנים יידועי שם. דיינה הר-אבן מרצה למשפטנים במסגרות שונות ומפרסמת מאמרים בכתבי עת משפטיים שונים. דיינה הר-אבן מפרסמת את רשימותיה ומאמריה בעיתונות המודפסת והמקוונת ומתראיינת תדיר בערוצי תקשורת שונים.

כבר בתחילת דרכה המקצועית נבחרה דיינה לכהן בתפקידי מפתח בכירים בשירות הציבורי. בין היתר, כיהנה דיינה כיועצת המשפטית של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. בראשית דרכה המקצועית כיהנה כעוזר היועץ המשפטי של במינהל מקרקעי ישראל. בשנת 1989 הקימה את משרדה המתמחה בדיני המשפחה, הירושה והמעמד האישי. דיינה הר-אבן היא בוגרת הפקולטה למשפטים מן האוניברסיטה העברית משנת 1976, תלמידת החוג לפילוסופיה באוניברסיטה העברית בשנת 1978, ותלמידת המחלקה לפרשנות ותרבות באוניברסיטת בר אילן בשנת 2011. דיינה התמחתה במשרד עוה"ד המוכר והמוערך יגאל ארנון ז"ל, והיא חברת לשכת עורכי הדין משנת 1977.

תחומי עיסוק

כיום מתמקדת דיינה בסוגיות משפטיות ייחודיות ובתיקים המצויים בשלבי ערעור לביהמ"ש המחוזי והעליון, בייעוץ אסטרטגי לקראת ובמהלך הליכים בתחום דיני המשפחה, בעריכת הסכמים שונים ובכללם הסכמי ממון וגירושין והסדרים אחרים בתחום דיני המשפחה, בהליכי גישור ובוררות. יש לדיינה הר-אבן מומחיות יתרה בכל הקשור לפרשות ומקרים של שימוש בזרע או בביצית, קצירת זרע, גניבת זרע, והורות בכורח, על כלל השלכותיהם. תחומים חדשניים נוספים שבהם מומחית דיינה הר-אבן הם פונדקאות וסוגיות הנוגעות לזוגות חד מיניים ומשפחות חד הוריות.

במהלך שנות עבודתה בתחום דיני המשפחה עסקה דיינה במגוון תחומי המשפחה, הירושה והמעמד האישי. בין היתר, בייצוג בהליכי גירושין, עריכת הסכמי ממון והסכמי גירושין בין בני זוג ובמקרה הצורך בתקיפתם, תביעות למזונות אישה ומזונות ילדים ובמקרה הצורך התנגדות להם, הסדרת האחריות ההורית, משמורת ילדים והסדרי ראיה, הגירה וחטיפת ילדים, אבהות, איזון משאבים וחלוקת רכוש בתא המשפחתי. בנוסף עוסקת דיינה הר-אבן בניסוח צוואות וניהול עיזבונות, התנגדויות לצוואות וניהול סכסוכי ירושה, ניהול נכסים וכינוס נכסים.

הלכות, תקדימים ופרשת בני הזוג נחמני

המשרד שאותו מנהלת דיינה הר-אבן מטפל בנושאים עקרוניים ומהותיים, שרבים מהם הגיעו לדיון והכרעה בבית המשפט העליון. מומחיותה סייעה ליצירת דינים והלכות חדשות, אשר יש בהם כדי להשפיע על חייו היומיומיים של הציבור כולו ושל עורכי הדין והנוטריונים בעבודתם השוטפת. בשנות התשעים, ייצגה דיינה הר-אבן בפרשת בני הזוג נחמני – פרשה שהסעירה את אמות הסיפים של עולם המשפט ונלחמה על חירותו של האב לבחור שלא להמשיך בתהליך ההפריה החוץ גופית ולהביא לעולם ילד, שלא יוכל לגדלו בעצמו בשל השבר באותה הזוגיות. עמדתה התקבלה, בדעת רוב בהרכב של חמישה משופטי העליון ונדחתה בדיעבד, בדעת רוב בהרכב מורחב של 11 שופטים בדיון נוסף, שהתקיים, בנסיבות חריגות ביותר, לנוכח הסערה הציבורית שקמה. בימים אלה מייצגת דיינה בבית המשפט העליון בסוגיה מרתקת וטוענת  נגד דרישת הורי הורים להשתמש בזרעו של בנם שנהרג כדי ליצור מזרעו נכד. בין היתר, ייצגה הר-אבן מקרה חריג שבו הצליחה לבטל בהליכי ערעור הסכם ממון שלא אושר כדין על ידי נוטריון ועניינים מרתקים רבים אחרים.  

ייסוד הליכי הגישור בישראל

הר-אבן היא מחלוצות העיסוק בתחום הגישור בישראל, וכבר בשנת 1992 יזמה את הקמתו של המוסד לבוררות בהליכים לקראת גירושין, בשיתוף עם אנשי מקצוע מתחום בריאות הנפש, פסיכולוגים ועובדים סוציאליים. ככזו, לדיינה ניסיון עתיר בניהול הליכי גישור ומשא ומתן. בכל מאות ההליכים שניהלה כמגשרת, ובעשייתה המקצועית כעורכת דין מייצגת, עושה דיינה הר-אבן את כל שניתן על-מנת להבטיח שילדים לא ייפגעו בעת המשבר בתא המשפחתי.

פרופיל הלקוחות

בין לקוחותיה של דיינה הר-אבן ניתן למנות רופאים בכירים, אנשי ונשות עסקים, אנשי תקשורת ועיתונאים, נבחרי ציבור ואנשי אקדמיה, וכן עמותות וארגונים חברתיים. דיינה רואה חשיבות מיוחדת בייצוג הוגן ומקצועי של כל אדם ואדם ורואה בסיפורו של כל אחד ואחת את תיק חייה.

תחומי פעילות

  • משרדי עורכי דין
  • עורכי דין
  • עורך דין דיני משפחה
  • עורך דין צוואות
  • עורך דין בוררות וגישור
  • גישור ויישוב סכסוכים

התמחות

  • משרדי עורכי דין - כללי
  • עורכי דין לדיני משפחה
  • עורכי דין לצוואות, נאמנות ועזבונות
  • בוררות ופישור

מנהלים בהר-אבן דיינה, עו"ד

דיינה הר-אבן

דיינה הר-אבן

עו"ד ובעלים
למידע נוסף

נתונים עסקיים ע"פ

ח.פ./ע.מ 007691942

ותק

אופי פעילות שירותים

צור קשר עם בית העסק

אירעה שגיאה